Zajęcia z języka polskiego (w ramach projektu „Bolmin - szkoła nowych możliwości”) prowadzone są w dwóch grupach wiekowych, tzn. w klasach IV – VI i VII – VIII. Spotkania mają na celu wyrównywanie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie znajomości i umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz rozwijanie zainteresowań uczniów, wdrażanie ich do samodzielnej pracy umysłowej.
W trakcie zajęć wykorzystywane są różnorodne metody, formy pracy i narzędzia dydaktyczne, takie jak m.in. gry dydaktyczne, prezentacje, karty pracy, fiszki, ćwiczenia interaktywne (np. przygotowane na platformie Wordwall). Dzięki nim uczniowie mają możliwość aktywnego udziału w procesie nauki. Metody pracy obejmują pracę z tekstem (poszukiwanie, porządkowanie i wykorzystywanie informacji), tworzenie map myśli, dyskusje, rozwiązywanie testów wiedzy, quizy i zabawy językowe.
Ciekawą formą zbierania, powtarzania informacji o książkach są lapbooki. To teczki tematyczne, w których gromadzi się wiadomości na dany temat, np. omawianych lektur.
Wśród zamieszczonych poniżej zdjęć mamy przyjemność zaprezentować wybrane lapbooki przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bolminie. Dotyczą one „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa, powieści „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika oraz komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” autorstwa Janusza Christy. Gorąco polecamy tę formę gromadzenia informacji.